قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
امروز : دوشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ می باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد:ایجاد سامانه شفافیت گامی بزرگ در صرفه جویی هزینه های دولت است

سامانه شفافیت

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: با راه‌اندازی سامانه شفافیت تمام جزئیات گردش مالی املاک و اموال وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دسترس عموم قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تب و تاب نیوز ؛ ارسلان غمگین در حاشیه جلسه بزرگداشت هفته دولت، ایجاد سامانه شفافیت را گامی بزرگ در صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های دولت دانست و اظهار کرد: با راه‌اندازی سامانه شفافیت تمام جزییات گردش مالی املاک و اموال وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دسترس عموم قرار می گیرد.
وی شفاف‌ سازی را یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین روش‌های مقابله با رانت و فساد برشمرد و گفت: تحقیقات متعددی رابطه مثبت میان کاهش فساد و افزایش شفافیت با حفظ و افزایش سرمایه اجتماعی را نشان داده است.
غمگین تصریح کرد: شفافیت پایه و اساس مدیریت شیشه‌ ای است و راه اندازی این سامانه می تواند گام بزرگی در اعتماد سازی میان دولت و مردم باشد. یکی از کارآمدترین روش‌ها برای مقابله با فساد و ارتقای سطح اعتماد متقابل مردم و دولت، حضور در اتاق شیشه‌ای از طریق ابزارهای شفافیت است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، گردش آزاد اطلاعات، جلوگیری از حلقه بسته فساد و رانت خواری و ایجاد اعتماد مردم به خادمین خود در دولت از ویژگی های طرح راه اندازی سامانه شفافیت دانست و یکی از اقدامات بسیار خوب دولت به ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را راه اندازی سامانه شفافیت برشمرد و افزود: این امر با پیگیری های جدی و مستمر وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی محقق شد.
وی گفت: این سامانه همان گونه که وزیر محترم در روز رای اعتماد در مجلس محترم شورای اسلامی وعده کرده بودند، برای شفاف سازی تمام اقدامات این وزارت دنبال شد و امروز مفتخریم که بگوییم: هیچ نقطه تاریک و مبهمی در اقدامات این وزارتخانه وجود نداشته و ندارد و کلیه اطلاعات به راحتی در دسترس مردم است.
غمگین اظهار کرد: با راه اندازی این سامانه شهروندان می توانند برای اطلاع از تمامی جزییات مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نهادهای وابسته به نشانی اینترنتی https://shafaf.mcls.gov.ir/ مراجعه کنند.
گفتنی است: با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییسان سازمان ها، صندوق ها و دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از نمایندگان مجلس، سامانه شفافیت در این وزارتخانه به صورت رسمی راه‌اندازی شد.